YAYIN AKIŞI
magazin

728x90

header-ad

468x60

header-ad

19 Ocak 2018 Cuma

EPOS 7 ile Fotoğraf SanatıKültürel emanetleri korumak, kültürlerarası iletişimi sağlamak, kültür ve sanat bilincinin geliştirilmesi bilinciyle gerçekleştirdiği çalışmalarla adından sıklıkla söz ettiren EPOS 7 Derneği,“Gözün Öyküsü” seminer dizisinin ikincisini Hüsrev Kethüda Hamamı’nda cemiyetin tanınmış isimlerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Seminere; EPOS 7 Dernek Başkanı Zafer Kozanoğlu, yönetim kurulu üyeleri Özgür Doğa Keleş ve Beste Yurttaş’ın yanı sıra Füsun Hattat, Arzu Savgı, Feryal Gülman ve Berrin Okçu gibi tanınmış pek çok isim katıldı.

Her yönüyle fotoğraf sanatı

Sanat kuramcısı, eleştirmen ve küratör Ezgi Bakçay tarafından fotoğraf sanatının detaylı olarak ele alındığı seminer katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Çolak, fotoğrafçılığın ortaya çıkışından bu yana geçirdiği dönüşümü, diğer sanat dallarıyla olan etkileşimini görsellerle destekleyerek dinleyicilerle paylaştı. Sanatın fotoğraftan önce ve sonra nasıl bir çizgide konumlandığını, fotoğrafçılığın ortaya çıkışıyla birlikte sanat dallarının geçirdiği dönüşümü irdeleyerek izleyicilerle ilginç anekdotları paylaştı.

« GERİ
İLERİ »

Facebook Comments23 APPID