YAYIN AKIŞI
magazin

728x90

header-ad

468x60

header-ad

5 Ocak 2018 Cuma

Ethereum değeri ile yeni bir rekora imza attı!

Ethereum değeri 1000 dolar seviyesini aştı!


Bitcoin‘in son yıllarda müthiş bir yükseliş ivmesi kazanmasının ardından, Ethereum gibi kripto para birimleri ciddi değer kazanmaya başladı. Ancak, Bitcoin yeni yıla ciddi bir düşüş ile girerken, Ethereum ise yükselişe geçti.

Geçtiğimiz haftalarda diğer kripto paralar ile birlikte yaşadığı sert düşüş sonrasında, tekrar kademeli olarak yükselmeye başlayan Ethereum’un değeri, dünya genelinde birçok borsada 1000 dolar seviyesini aştı.

Ülkemizde bulunan borsalarda değeri 3950 TL seviyesine kadar yükselen kripto para birimi şu anda piyasa hacmi olarak üçüncü sırada yer alıyor. 98 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahip olan Ethereum, Bitcoin’in küçük kardeşi olarak anılsa da aslında temel anlamda çok daha farklı bir proje.

Bİtcoin öncelikli olarak bir ödeme platformu ve para birimi olsa da, Ethereum merkezi olmayan uygulamalar için bir geliştirilen platformdur. Kripto para dünyasında bunu son derece önemli kılan şey, Ethereum platformunu kullanarak para toplayan binlerce projenin bulunmasıdır.

Bitcoin’e kıyasla birçok insan tarafından daha iyi bir yatırım aracı olarak görülen Ethereum yükselişine devam ederken, değer artışı bazında ele alındığında ise Ripple gibi alt coinler liderlik koltuğuna yerleşmek üzere.
« GERİ
İLERİ »

Facebook Comments23 APPID