YAYIN AKIŞI
magazin

728x90

header-ad

468x60

header-ad

21 Ocak 2018 Pazar

New York Times, Nusret'i yazdı.

     
Tuz dökme hareketiyle Türkiye’de olduğu kadar, dünyada da üne kavuşan Nusret Gökçe, ABD'deki ikinci restoranını New York'ta açtı. ABD'nin köklü gazetelerinden New York Times da 'saltbea' hareketinin yaratıcısı Nusret Gökçe hakkında bir yazı yayımladı.

New York Times'tan Nusret yazısı: En az George Clooney kadar ünlü

New York Times'tan Nusret yazısı: En az George Clooney kadar ünlü Gazete, Türkiye'deki 'sosyete kasabı' olarak nitelediği Nusret'in 'Salt Bea' hareketini hatırlatırken, 13 yaşından beri bu işi yaptığına da vurgu yapıldı.

New York Times'tan Nusret yazısı: En az George Clooney kadar ünlü '2010 yılından beri çok tanınan bir şef olan Nusret, beyaz tişörtü, güneş gözlükleri ve olağanüstü bıçak kullanımıyla hassas bir performans sergiledi. Ve Instagram'a teşekkür ederiz ki 1 yıl içerisinde en az George Clooney kadar tanınır bir hale geldi' sözleriyle niteliyor gazete Nusret Gökçe'yi.

New York Times'tan Nusret yazısı: En az George Clooney kadar ünlü Yine aynı yazıda Nusret'in şu sözlerine yer verildi: 'Türkiye'de kasaplık düşük gelirli kişilerin yaptığı ve başkaları tarafından aşağılanan bir meslekti. Ancak sayemde bu tamamen değişti. Şimdi bütün çocuklar benim gibi bir kasap olmak istiyor'

New York Times'tan Nusret yazısı: En az George Clooney kadar ünlü NYT; aynı zamanda Nusret'in Miami ve New York'ta açtığı restoranlara da değinirken, Miami'deki 250 masalı restoranda her gün yaklaşık 1000 yemeğin çıktığını vurguladı.

New York Times'tan Nusret yazısı: En az George Clooney kadar ünlü Nusret'in yeni restoranından bahsederken söylediği 'Yalnızca et yemek için değil baklava ve Türk kahvesi içmek için doğru adres' sözleriyle son bulan yazıda, yine Nusret'in piyasaya hayli iddialı girdiğine de vurgu yapılıyor.

New York Times'tan Nusret yazısı: En az George Clooney kadar ünlü Nusret Gökçe, ABD’deki her bir restoran için 6 milyon dolar yatırım yapıldığını açıkladı. Steakhouse ve burger konsepti ile şu anda Türkiye’de 8, Birleşik Arap Emirlikleri’nde iki ve Amerika’da 1 olmak üzere toplam 11 restoranında misafirlerini ağırlıyor.


New York Times'tan Nusret yazısı: En az George Clooney kadar ünlü Yaklaşık 1 yıl önce Amerika’da tanıtım çalışmalarına başlayan Nusret Gökçe, özellikle “Saltbae” hashtagi ile ses getirdi. Bu sayede sosyal medya milyonlarca takipçiye ulaşan Nusret, daha ABD’de restoran açmadan meşhur oldu.
« GERİ
İLERİ »

Facebook Comments23 APPID